Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o oszustwa zatrzymani i tymczasowo aresztowani

Data publikacji 12.06.2018

Śródmiejscy policjanci w prowadzonym postępowaniu zatrzymali kolejnego mężczyznę podejrzanego o oszustwo metodą „na policjanta”. Pokrzywdzona namówiona przez fałszywego policjanta wrzuciła do kosza na śmieci pieniądze i biżuterię o łącznej wartości ponad 200 tys. złotych. Za to przestępstwo mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Na wniosek śledczych sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 26-latka na 3 miesiące.

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu prowadzili postępowanie w sprawie oszustwa metodą „na policjanta”, do którego doszło w kwietniu tego roku przy Alejach Jerozolimskich 50 nieopodal wejścia do dworca kolejowego Śródmieście.

Zmanipulowana przez mężczyznę, podającego się w rozmowie telefonicznej za policjanta, mieszkanka Łomianek pojechała do Warszawy i zgodnie z poleceniem w umówionym miejscu wrzuciła do kosza na śmieci pieniądze i biżuterię o łącznej wartości ponad 200 tys. złotych.

Miało to rzekomo zapobiec utracie przez nią pieniędzy i kosztowności, a zarazem pomóc w zatrzymaniu przestępców.

Determinacja i zaangażowanie śródmiejskich policjantów doprowadziły do zatrzymania kolejnej już osoby podejrzanej o to przestępstwo. Wcześniej do aresztu trafił „odbierak”, który podjął paczkę, teraz „werbownik”, 26-letni Michał Ż., do którego trafiła biżuteria i pieniądze. W sprawę zamieszana była także kobieta, która również została już zatrzymana i tymczasowo aresztowana.

Wszystkim tym osobom za oszustwo zgodnie z kodeksem karnym grozi teraz do 8 lat pozbawiania wolności.

(KSP / kp)

 

  • zdjęcie podejrzanych z monitoringu
  • zdjęcie podejrzanych z monitoringu
  • zdjęcie podejrzanych z monitoringu
Powrót na górę strony
Polska Policja