Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantka po służbie zatrzymała nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 13.06.2018

Czujność łowickiej policjantki sprawiła, że nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu. Mężczyzna miał prawie 2,2 promila alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło 12 czerwca br. około godziny 18.40. Policjantka wracała po służbie do domu. Podczas tankowania paliwa do swojego prywatnego auta na jednej ze stacji paliw znajdującej się przy drodze krajowej nr 92 zauważyła, że samochodem audi przyjechał mężczyzna, który wysiadł z auta, pozostawiając samochód z włączonym silnikiem. Kierujący chwiejnym krokiem poszedł do sklepu. Jak sie okazało chciał kupić alkohol.

Policjantka podejrzewając, że może być pod wpływem alkoholu, wyciągnęła kluczyki ze stacyjki audi, informując że jest funkcjonariuszką, a następnie poprosiła sprzedawczynię o wezwanie Policji. Przybyli na miejsce policjanci z drogówki ustalili, że nieodpowiedzialnym kierowcą jest 52-latek z powiatu łowickiego. Przypuszczenia funkcjonariuszki potwierdziły się, bowiem badanie stanu trzeźwości wykazało prawie 2,2 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a dodatkowo grozi mu kara do 2 lat więzienia.

(KWP w Łodzi . mg)

Powrót na górę strony