Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

260 zarzutów, 200 tys. zł strat i 77 pokrzywdzonych. Oszust internetowy w rękach Policji

Data publikacji 14.06.2018

Policjanci z Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu wspólnie z Prokuraturą Rejonową zakończyli postępowanie dotyczące szeregu oszustw, których dopuścił się 28-letni mężczyzna. W wyniku jego przestępczego procederu pokrzywdzonych zostało 77 osób. Akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu, który usłyszał 260 zarzutów trafił już do sądu.

Policjanci z Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Żaganiu zakończyli aktem oskarżenia sprawę dotyczącą oszustw polegających na wyłudzaniu pożyczek od podmiotów kredytowych. Podejrzany w tej sprawie mężczyzna rozpoczął prowadzenie działalności gospodarczej, której przedmiotem było pośredniczenie w zawieraniu umów pożyczek. Występował on jako przedstawiciel kilku firm. Mężczyzna składał wnioski o zawarcie umów pożyczek i podszywał się pod osoby, których danymi wcześniej dysponował, gdyż byli jego klientami i w ten sposób uzyskiwał pieniądze dla siebie. Poprzez swoje przestępcze działanie oszukał 77 podmiotów - zarówno osób jak i firm. Gdy policjanci zebrali materiał dowodowy i zatrzymali 28-latka, ten przyznał się do swoich działań. Ujawnił także, że założył kilka kont bankowych, na które wpływały pieniądze pozyskane poprzez ten nielegalny proceder. Straty jakie ponieśli pokrzywdzeni to około 200 tys. złotych.

Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności, jednak z uwagi na to, iż 28-letni mężczyzna z popełniania przestępstw uczynił sobie stałe źródło dochodu, sąd może wymierzyć osobie karę do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: sierż. Aleksandra Jaszczuk

Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

 

Powrót na górę strony