Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KWP: Kolejne zatrzymania w związku z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się wystawianiem fałszywych faktur VAT

Policjanci z KWP w Lublinie w ramach prowadzonego od 2013 r. śledztwa pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie zatrzymali kolejnych 2 członków zorganizowanej grupy przestępczej. Podejrzani zajmowali się wystawianiem fałszywych faktur VAT dotyczących rzekomej sprzedaży oleju napędowego, na łączną kwotę brutto ponad 32 milionów złotych. W grudniu 2017 roku policjanci zatrzymali do tej sprawy 5 osób.

   Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie kontynuując śledztwo prowadzone od 2013 r. pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie zatrzymali kolejnych 2 członków zorganizowanej grupy przestępczej.  Jak wynika z ustaleń śledczych grupa działała w latach 2008 – 2015 w Łukowie i innych miastach woj. lubelskiego, mazowieckiego, łódzkiego i wielkopolskiego. Zatrzymani zakładali fikcyjne podmioty gospodarcze i pozorowali sprzedaż paliwa właścicielom stacji paliw. W rzeczywistości niczym nie handlowali, a wystawiali jedynie faktury. Paliwo, które faktyczne trafiało do właścicieli stacji pochodziło z nielegalnych źródeł.  

   Mężczyźni zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Lublinie. Zatrzymani to dwaj mieszkańcy powiatu konińskiego w wieku 44 i 62-lat. Odpowiedzą za udział z zorganizowanej grupie przestępczej, mającej na celu popełnianie przestępstw oraz pomocnictwo do ułatwiania wystawiania pustych faktur VAT.

   Rzekoma sprzedaż oleju napędowego, opiewa na łączną kwotę brutto w wysokości nie mniejszej niż 32 miliony złotych, a wartość podatku od towarów i usług to kwota blisko 5 milionów zł. Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Lublinie wspólnie z Prokuraturą wnioskowali o zastosowanie środków zapobiegawczych wobec zatrzymanych osób. Wczoraj decyzją Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie zostali oni tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Grozi im kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Jest to kolejna realizacja policjantów w tej sprawie, w grudniu ub.r. zatrzymali do tej sprawy 5 osób.

K.K.

Powrót na górę strony