Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Celny cios w narkotykowy biznes

Data publikacji 15.06.2018

Kryminalni z toruńskiej komendy zabezpieczyli ponad 4 kg amfetaminy, ponad pół kilograma marihuany oraz tytoń bez polskich znaków akcyzy. Za kraty trafiło dwóch mężczyzn w wieku 22 i 24 lata. Za złamanie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi im od 2 do 12 lat więzienia.

W środę (13.06.18) za kraty trafiło dwóch mężczyzn w wieku 22 i 24 lata podejrzanych o złamanie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Ich zatrzymanie to efekt pracy kryminalnych z toruńskiej komendy zajmujących się przestępczością narkotykową. Policjanci już od pewnego czasu mieli przypuszczenia, że mężczyźni mogą łamać prawo. W dniu zatrzymania funkcjonariusze weszli do ich domów w jednej z podtoruńskich gmin. U 22-latka kryminalni znaleźli ponad 4 kg amfetaminy. W miejscu zamieszkania starszego z nich policjanci zabezpieczyli ponad pół kilograma marihuany, blisko 15 g amfetaminy oraz ponad 22 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy.

Mężczyźni trafili prosto do policyjnej celi. Już usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków i uczestnictwa w ich obrocie. Starszy z nich odpowie dodatkowo za tzw. paserstwo akcyzowe z Kodeksu Karnego Skarbowego. Policjanci ustalili, że 24-latek naraził Skarb Państwa na straty w wysokości ponad 17 000 złotych z tytułu nieodprowadzonego podatku.

Mężczyznom grozi od 2 do 12 lat więzienia.  

Powrót na górę strony