Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KWP: „Ministranci dla Niepodległej 1918-2018”

Data publikacji 17.06.2018

Wczoraj odbyła się doroczna Pielgrzymka Ministrantów i Lektorów Archidiecezji Lubelskiej do Wąwolnicy. W roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości odbywała się pod hasłem: „Ministranci dla Niepodległej 1918–2018”. Patronat honorowy nad uroczystością objął m.in. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. Do udziału włączyła się również Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie. Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem pielgrzymów, a podczas festynu przygotowali dla uczestników wiele atrakcji.

Wczoraj odbyła się doroczna Pielgrzymka Ministrantów i Lektorów Archidiecezji Lubelskiej do Wąwolnicy. W roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości odbywała się pod hasłem: „Ministranci dla Niepodległej 1918–2018”. Udział w pielgrzymce wzięło około 1500 ministrantów z całej archidiecezji lubelskiej. Patronat honorowy nad uroczystością objął m.in. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Joachim Brudziński. Do udziału włączyła się również Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie.

Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem pielgrzymów oraz zabezpieczali przemarsz procesji z Kębła do Bazyliki Św. Wojciecha w Wąwolnicy. Tam odbyła się uroczysta msza święta. Komendę Wojewódzką Policji w Lublinie reprezentował I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie podinsp. Jerzy Czebreszuk. Następnie w godz. od 12:00 do 19:00 odbył się festyn, na którym na uczestników czekało wiele atrakcji.

Na początek policyjni antyterroryści przygotowali dla uczestników pokaz zatrzymania niebezpiecznych przestępców. Policjanci Wydziału Prewencji KWP w Lublinie przygotowali stoisko na którym promowali bezpieczne zachowania podczas zbliżających się wakacji. Każdy, kto odwiedził nasze stoisko otrzymał odblask oraz materiały edukacyjne. Policjanci zaprezentowali również swoje radiowozy, począwszy od zwykłego radiowozu patrolowego, poprzez specjalistyczne pojazdy, po pojazd armatki wodnej typu tajfun.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Lublinie przygotowali miasteczko ruchu drogowego, gdzie każdy mógł spróbować swoich sił podczas jazdy na rowerze. Omawiali również zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz chętnie odpowiadali na pytania wszystkich uczestników festynu, prezentowali sprzęt policyjny. Uczestnicy festynu mogli wsiąść do radiowozu oraz na policyjny motocykl i obejrzeć z bliska jego wyposażenie, co cieszyło się dużym zainteresowaniem. Przeprowadzono slalom w alkogoglach. Natomiast pirotechnicy z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji KWP w Lublinie zaprezentowali sprzęt specjalistyczny.

Festyn obfitował w wiele innych atrakcji przygotowanych przez inne służby m.in. II Lubelską Brygadę Obrony Terytorialnej, Żandarmerię Wojskową i Państwową Straż Pożarną.

Zobacz więcej zdjęć  „Ministranci dla Niepodległej 1918-2018”

K.K.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 23.05 MB)

Powrót na górę strony