Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niesprawny autokar miał zawieźć dzieci na wycieczkę – policjanci nie dopuścili go do jazdy

Data publikacji 20.06.2018

Policjanci nowosolskiej drogówki przyjmują kolejne zgłoszenia związane z kontrolą autokarów, sprawdzając czy dzieci bezpiecznie mogą wyruszyć w drogę. Podczas takich kontroli mundurowi kontrolują przede wszystkim stan techniczny autobusu - zużycie opon, sprawność systemów hamowania i kierowania, oświetlenie oraz wyposażenie pojazdu w apteczki i gaśnice. Wszelkie nieprawidłowości i usterki techniczne mogą zakończyć się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego i niedopuszczeniem autokaru do dalszej jazdy.

Zgłoszenia do nowosolskich policjantów dotyczące kontroli autokarów przynoszą wymierny efekt. Organizatorzy wyjazdów dla dzieci i młodzieży dbają o ich bezpieczeństwo, zgłaszając potrzebę przeprowadzenia kontroli pojazdów. Mundurowi w „białych czapkach” systematycznie kontrolują autobusy, aby zapobiec ewentualnym zdarzeniom drogowym. Stan techniczny, trzeźwość kierujących oraz wymagana dokumentacja muszą być bez zarzutów, aby autokar mógł wyruszyć z dziećmi na wycieczkę. We wtorek (19 czerwca) policjanci drogówki skontrolowali autokar, który miał wieźć dzieci na wycieczkę. W jej trakcie okazało się, że pojazd ma niesprawne światła kierunkowskazów oraz wycieki płynów eksploatacyjnych. Policjanci nie dopuścili autokaru do dalszej jazdy i zatrzymali dowód rejestracyjny. Ponadto kierowca został ukarany mandatem karnym. Po kontroli przewoźnik, podstawił drugi, sprawny autobus, którym dzieci pojechały na wycieczkę.

Jeśli chcesz aby Twoje dziecko bezpiecznie dojechało do celu, ZGŁOŚ KONTROLĘ AUTOKARU! Policjanci pojawią się w miejscu wyjazdu i sprawdzą stan techniczny pojazdu, trzeźwość kierowcy oraz wymagane dokumenty. Kontrole autobusów odbywać się będą na placu manewrowym przy dworcu PKS na ul. Towarowej w Nowej Soli. Kontrolę można zgłosić:

- w dni powszednie w godz. od 7.30 do 15.30 w Wydziale Ruchu Drogowego pod numerem telefonu: 68 476-31-46 lub 68 476-31-47,

- w dni wolne i święta u dyżurnego jednostki pod numerem 997 oraz 68 476-31-11.

Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu unikniemy potencjalnego oczekiwania związanego z wykonywaniem przez policjantów innych czynności służbowych.

 

Źródło: st. sierż. Justyna Sęczkowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

Powrót na górę strony