Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Symulacja zderzenia auta z lokomotywą

Data publikacji 20.06.2018

Dzisiaj, na przejeździe kolejowym w Białymstoku, podlascy policjanci wspólnie z pracownikami Zakładu Linii Kolejowych, funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei oraz ratownikami z Grupy Ratowniczej Nadzieja przygotowali symulację zderzenia samochodu osobowego z lokomotywą. Przedsięwzięcie odbyło się w ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczny Przejazd” mającej na celu uświadomienie zagrożeń na przejazdach i terenach kolejowych.

Dzisiaj, o godzinie 10.30, na przejeździe kolejowym przy ul. Włościańskiej w Białymstoku,  podlascy policjanci wspólnie z pracownikami Zakładu Linii Kolejowych i funkcjonariuszami Służby Ochrony Kolei przygotowali symulację zderzenia samochodu osobowego z lokomotywą. Przedsięwzięcie odbyło się w ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczny Przejazd” mającej na celu uświadomienie zagrożeń wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach i terenach kolejowych, co w konsekwencji ma ograniczyć liczbę wypadków drogowych.

Przejazdy kolejowe to miejsca, gdzie wszyscy użytkownicy dróg powinni bezwzględnie przestrzegać przepisów i zasad ruchu drogowego. Dlatego też podlascy policjanci zaprosili do udziału w przedsięwzięciu uczniów z białostockich szkół średnich i gimnazjów, aby na własne oczy mogli przekonać się jak wygląda zderzenie samochodu osobowego z lokomotywą.

To już kolejne wspólne działania podlaskich policjantów w ramach prowadzonej akcji „Bezpieczny Przejazd”. Organizatorzy dzisiejszego przedsięwzięcia zapowiadają, że działania ukierunkowane na bezpieczeństwo na przejazdach będą kontynuowane.

Tylko w tym roku, w wyniku prowadzonych działań, podlascy policjanci, ujawnili blisko 120 wykroczeń w rejonach przejazdów kolejowych związanych z niewłaściwymi zachowaniami kierujących oraz niestosowaniem się do znaków drogowych.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 37.9 MB)

Powrót na górę strony