Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne plantacje konopi indyjskich zlikwidowane

Data publikacji 22.06.2018

Skuteczne działania żarskich kryminalnych doprowadziły do zabezpieczenia dwóch plantacji konopi indyjskich oraz 47 kilogramów nielegalnego tytoniu. Do sprawy zatrzymano trzy osoby, które na wniosek Prokuratury Rejonowej w Żarach sąd aresztował na trzy miesiące.

We wtorek (19 czerwca) we wczesnych godzinach porannych funkcjonariusze Policji, Straży Granicznej oraz Służby Więziennej przeprowadzili wspólne działania związane ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Ich efektem ujawnienie dwóch plantacji konopi indyjskich. Zabezpieczono łącznie 53 krzewy oraz 100 sadzonek. Zlikwidowane uprawy wyposażone były w specjalistyczne urządzenia do naświetlania, nawadniania, nawożenia i wentylacji. W miejscach, gdzie prowadzone były przeszukania zabezpieczono 300 gramów już gotowego do sprzedaży suszu oraz 350 gramów świeżo zebranych liści konopi indyjskich. W mieszkaniach ujawniony został również nielegalny tytoń o łącznej wadze 47 kilogramów.

Do sprawy zatrzymano trzy osoby, z których dwie na wniosek Prokuratury Rejonowej w Żarach, sąd aresztował na trzy miesiące. Wśród nich był mężczyzna działający w warunkach recydywy. Grozi mu kara nawet 12 lat pozbawienia wolności. To kolejny sukces żarskiej policji w walce z przestępczością narkotykową:

http://www.lubuska.policja.gov.pl/go/serwis-informacyjny/aktualnosci/25767,Skuteczni-w-walce-z-przestepczoscia-narkotykowa-policjanci-zabezpieczyli-blisko-.html

 

Źródło: nadkom. Sylwia Rupieta

Komenda Powiatowa Policji w Żarach

 

 

Powrót na górę strony