Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Naraził Skarb Państwa na straty w wysokości ponad 280 tys. złotych

Data publikacji 23.06.2018

Wrocławscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami urzędu celno-skarbowego zabezpieczyli łącznie ponad 330 tys. sztuk papierosów, 6 kg tytoniu i blisko 35 litrów spirytusu bez polskich znaków akcyzy skarbowej. W wyniku prowadzonych działań zatrzymany został mężczyzna, który w samochodzie przewoził kontrabandę. Za czyny, o które jest podejrzany grozić mu może teraz kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, działając z funkcjonariuszami Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie tytoniu, wyrobów tytoniowych i spirytusu bez znaków skarbowych akcyzy. Okazał się nim 58-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego.

Do zatrzymania doszło po godzinie 7.00 na terenie Żernik Wrocławskich. Policjanci namierzyli podejrzanego, gdy swoim samochodem przewoził nielegalny towar. Zabezpieczono sporą ilość wyrobów tytoniowych. Kolejne czynności funkcjonariusze realizowali już w miejscu pracy i zamieszkania podejrzanego, ujawniając łącznie ponad 330 tys. sztuk papierosów, 6 kilogramów tytoniu i blisko 35 litrów spirytusu bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

Policjanci obecnie sprawdzają m.in. skąd pochodziło zabezpieczone mienie, a także czy podejrzany zajmował się również handlem. Wartość strat poniesionych przez Skarb Państwa oszacowano na kwotę ponad 280 tys. złotych.

Za czyny, o które jest podejrzany, mężczyzna odpowie teraz przed sądem. Grozić mu może kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

  • zabezpieczony nielegalny towar
  • zabezpieczony nielegalny towar
  • zabezpieczony nielegalny towar

Film Naraził Skarb Państwa na straty w wysokości ponad 280 tys. złotych

Pobierz plik Naraził Skarb Państwa na straty w wysokości ponad 280 tys. złotych (format mp4 - rozmiar 20.67 MB)

Powrót na górę strony