Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za znęcanie się nad dzieckiem

Data publikacji 26.06.2018

Policjanci z Wrzeszcza zatrzymali 22-letniego mężczyznę, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad 3,5-letnim dzieckiem. Mężczyzna został aresztowany na najbliższe miesiące. Zarzuty narażenia chłopca na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia usłyszała jego 21-letnia matka. Za znęcanie oraz narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzięki pracy policjantów odpowiedzialności karnej nie uniknie 22-letni mężczyzna, który jak ustalili śledczy, znęcał się psychicznie i fizycznie nad 3,5-letnim chłopcem. 22 czerwca tego roku policjanci otrzymali niepokojącą, anonimową informację o tym, że pewien mężczyzna może stosować przemoc wobec dziecka, syna swojej partnerki. Jeszcze tego samego dnia policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie i zatrzymali 22-latka oraz 21-letnią matkę chłopca.

Z ustaleń funkcjonariuszy i prokuratorów oraz na podstawie zabezpieczonego materiału dowodowego m.in. zeznań świadków, wyników badań lekarskich, opinii biegłego z zakresu medycyny sądowej wynika, że 22-latek od sierpnia zeszłego roku mógł znęcać się fizycznie i psychicznie nad chłopcem. Według ustaleń śledczych miał wielokrotnie krzyczeć, wyzywać, szarpać, bić chłopca, w wyniku czego chłopiec miał m.in. uraz głowy, siniaki. Policjanci do tej sprawy zabezpieczają dokumentację lekarską i sprawdzają, czy wcześniejsze obrażenia, które miał 3,5-latek mogą być skutkiem przemocy fizycznej.

Wczoraj, 25.06.br., prokurator przedstawił 22-latkowi zarzut znęcania się psychicznego i fizycznego nad chłopcem, a sąd aresztował mężczyznę na najbliższe miesiące. Zarzut usłyszała również 21-letnia kobieta, matka chłopca. Prokurator przedstawił jej zarzut narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia oraz ciężkiego uszczerbku na zdrowiu swojego dziecka oraz zastosował wobec niej policyjny dozór.

Za znęcanie oraz za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia może grozić kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat pięciu. Dzięki anonimowemu zgłoszeniu oraz szybkiej interwencji Policji chłopiec jest już bezpieczny, trafił pod opiekę innych członków swojej najbliższej rodziny.

Policjanci przypominają, że każdy ma prawo złożyć w komendzie, komisariacie Policji lub w prokuraturze wniosek o wszczęcie postępowania karnego wobec osoby, która krzywdzi ją lub całą rodzinę. Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań, przemoc się powtórzy.

Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom nawet anonimowo Policję, Straż Miejską lub najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej. Zadzwoń! /0-22/ 668 70 00 to specjalny numer telefonu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie – Niebieska Linia.

(KWP w Gdańsku / mw)

 

 

  • zatrzymana kobieta prowadzona przez policjanta
  • zatrzymana kobieta prowadzona przez policjanta
  • zatrzymana kobieta prowadzona przez policjanta
  • zatrzymany mężczyzna prowadzony przez policjanta
  • zatrzymany mężczyzna prowadzony przez policjanta
Powrót na górę strony