Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

10 osób zatrzymanych, 80 zarzutów za kradzieże. Akt oskarżenia już w sądzie

Data publikacji 28.06.2018

80 zarzutów usłyszała grupa mężczyzn, która została oskarżona m. in. o kradzieże paliwa oraz części samochodowych na terenie województwa lubuskiego. Policjanci z Żagania zakończyli czynności w tej sprawie. Dzięki ich pracy 10 osób usiądzie na ławie oskarżonych.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu zakończyli aktem oskarżenia sprawę dotyczącą licznych kradzieży m.in. kół samochodowych, paliwa oraz innych akcesoriów samochodowych. Grupa przestępców działała na terenie powiatu żagańskiego oraz sąsiednich od grudnia 2016 roku. W czasie prowadzonych działań w tej sprawie policjanci zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na zatrzymanie w sumie 10 osób. Zatrzymania podejrzanych zaczęły się w połowie 2017 roku. Wówczas okazało się, że są to mężczyźni w wieku od 18 do 55 lat.

Policjantom udało się odzyskać mienie na kwotę ponad 22 tys. złotych. Na poczet grożących kar zadośćuczynienia pokrzywdzonym, zajęto od podejrzanych lawety, samochody, maszyny wulkanizacyjne o łącznej wartości ok. 41 tys. złotych.

W sprawie tej policjanci Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu skierowali postępowanie przygotowawcze do prokuratury z wnioskiem o oskarżenie osób. Po przesłuchaniu podejrzanych prokurator złożył do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie trzech osób. Wobec sześciu osób zastosowano dozór. Mężczyźni usłyszeli 80 zarzutów.


 

sierż. Aleksandra Jaszczuk

oficer prasowy KPP w Żaganiu

Powrót na górę strony