Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Angielscy policjanci w Trójmieście

Data publikacji 28.06.2018

Dziś, 28 czerwca br. w Kaliningradzie (Federacja Rosyjska) odbędzie się mecz Anglia - Belgia w ramach rozgrywek grupowych Mistrzostw Świata FIFA World Cup 2018. Dlatego też, polscy i angielscy policjanci już od kilku dni patrolują Stare Miasto w Gdańsku oraz rejon mola i ul. Monte Cassino w Sopocie. Łącznie do Trójmiasta przyjechało 4 policjantów z regionu Cheshire i East Sussex (Wielka Brytania), którzy wspierają naszych funkcjonariuszy.

Od kilku dni teren gdańskiej Starówki i w rejonie sopockiego "Monciaka" patrolują wspólnie polscy i angielscy policjanci. Międzynarodowe patrole prowadzą działania prewencyjno-rozpoznawcze wśród angielskich kibiców, którzy w znacznej liczbie za bazę noclegową lub przesiadkową wybrali Trójmiasto w drodze na mecz Anglia - Belgia.

Czterech nieumundurowanych brytyjskich policjantów - spottersów, pomaga polskim funkcjonariuszom w patrolowaniu miasta. Bezpośrednio współpracują z nimi policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku i Głównego Sztabu Policji Komendy Głównej Policji.

Polsko-brytyjska współpraca odbywa się na podstawie Rezolucji Rady UE z 2016 r. w sprawie zaktualizowanego podręcznika z zaleceniami w zakresie międzynarodowej współpracy policyjnej oraz w zakresie działań prewencyjnych i kontrolnych związanych z aktami przemocy i zakłóceniami porządku publicznego podczas międzynarodowych meczów piłki nożnej, które dotyczą przynajmniej jednego państwa członkowskiego.

Pobyt angielskich funkcjonariuszy w Gdańsku planowany jest do jutra, 29 czerwca 2018 r.

(Główny Sztab Policji KGP / ig)

  • Angielscy policjanci w Trójmieście
  • Angielscy policjanci w Trójmieście
  • Angielscy policjanci w Trójmieście
Powrót na górę strony