Kolejny sukces dolnośląskich policjantów w triathlonie

Data publikacji 30.06.2018

Susz, to nieduże miasteczko w okolicach Iławy, które pod koniec czerwca, przeradza się w głośną i tętniącą życiem stolicę polskiego triathlonu. Także i w tym roku najlepsi zawodnicy reprezentujący tę bardzo trudną i wyczerpującą dyscyplinę sportu spotkali się, aby walczyć o jak najlepsze miejsca. Po raz pierwszy odbyły się tam Mistrzostwa Polski Policji, na dystansie 1/2 Iron Man tj. 1900 m pływania, 90 km jazdy rowerem i 21 km biegu. Mistrzynią Polski Policji w kategorii kobiet została sierż. szt. Karina Wolska z KWP we Wrocławiu, a Mistrzem Polski Policji w kategorii M-40 st. asp. Piotr Bohater z KP Wrocław Stare Miasto.

W zawodach wystartowało łącznie 524 zawodników z Polski i zagranicy. Zaciętą rywalizację w bardzo trudnych warunkach pogodowych ukończyło 415 triathlonistów.

Po raz pierwszy odbyły się tam Mistrzostwa Polski Policji, na dystansie 1/2 Iron Man tj. 1900 m pływania, 90 km jazdy rowerem i 21 km biegu, na których Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu reprezentowana była przez swoich policjantów.

Z ogólnej liczby 19 policjantów biorących udział w Mistrzostwach, Dolnoślązacy stanowili najliczniejszą grupę.

• sierż. szt. Karina Wolska  KWP Wrocław  5:50,10

Mistrzynią Polski Policji w kategorii kobiet została sierż. szt. Karina Wolska z KWP we Wrocławiu, która wygrała już drugie triathlonowe zawody z rzędu (dwa tygodnie temu zdobyła również Mistrzostwo Polski Policji na dystansie 1/4 Iron Man w Mietkowie).

Wrocławianie stanęli również na podium w swoich kategoriach wiekowych. Mistrzem Polski Policji w kategorii M-40 został st. asp. Piotr Bohater z KP Wrocław Stare Miasto, a podinsp. Szymon Fiedorow z KWP we Wrocławiu zajął drugie miejsce.

Najlepszym wśród policjantów w kategorii OPEN okazał się reprezentant KWP w Bydgoszczy asp. szt. Marek Kowalczyk, który ukończył zawody z czasem 4:22,41 drugie miejsce wywalczył st. sierż. Adrian Stępniak z KWP w Poznaniu z czasem 4:22,47 a trzeci był asp. Dawid Stwora z KMP w Bielsku Białej z czasem 4:48,04.