Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwego kierowcę odnalazł i zatrzymał po pościgu policjant będący po służbie

Data publikacji 04.07.2018

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który kierując swoim pojazdem rozbił dwa inne zaparkowane samochody, a następnie próbował uciec z miejsca zdarzenia. Zauważył to jednak wrocławski policjant, który w tym czasie był po służbie. Ruszył w pościg za sprawcą, zatrzymując go. Jak się później okazało, kierowca był nietrzeźwy.

Wrocławski policjant, będący po służbie, usłyszał na ulicy głośny huk. Wyjrzał przez okno i zobaczył trzy rozbite pojazdy. Jak się później okazało, nietrzeźwy kierowca stracił panowanie nad autem, którym jechał i uderzył w dwa inne zaparkowane na ulicy samochody.

Funkcjonariusz widząc, że sprawca chce uciec z miejsca zdarzenia, wybiegł z mieszkania i ruszył za nim, kierując się po śladach wyciekających na jezdnię płynów eksploatacyjnych. Podejrzanego odszukał na podwórku zlokalizowanym nieopodal miejsca, gdzie doszło do zdarzenia.

Zatrzymany przez funkcjonariusza mężczyzna za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu/ mw)

Powrót na górę strony