Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie zatrzymał złodzieja. Pomogli mu w tym mieszkańcy

Data publikacji 05.07.2018

Podinsp. Marcin Bednarczyk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim w jednej z gorzowskich galerii handlowych zauważył mężczyznę, który trzymając artykuły spożywcze uciekał przed pracownikiem marketu. Policjant mimo, że był po służbie, zareagował i ruszył w pościg. Kilka ulic dalej dzięki pomocy dwóch mężczyzn zatrzymał uciekiniera, który za kradzież odpowie teraz przed sądem.

W poniedziałek, 2 lipca br., około 17:00 podinsp. Marcin Bednarczyk będąc w czasie wolnym od służby na zakupach w jednej z gorzowskich galerii handlowych, zauważył jak z marketu wybiegł mężczyzna, a za nim pracownik. Uciekinier trzymał w rękach artykuły spożywcze. Policjant mimo, że był w czasie wolnym od służby zareagował i ruszył w pościg za uciekającym. Podinsp. Marcin Bednarczyk biegnąc za mężczyzną wielokrotnie informował go, że jest z Policji i nakazywał mu zatrzymanie się. Ten jednak nie reagował. W pewnym momencie, gdy pościg zmierzał w stronę dworca PKS, funkcjonariusz zauważył stojących tam dwóch mężczyzn. Krzycząc do nich poprosił o pomoc w ujęciu podejrzanego. Na szczęście ci nie byli obojętni na słowa policjanta i zablokowali uciekinierowi dalszą drogę. To dało podinsp. Marcinowi Bednarczykowi możliwość obezwładnienia i zatrzymania mężczyzny. Następnie policjant zadzwonił do dyżurnego i poprosił o wysłanie patrolu. Gdy mundurowi zjawili się na miejscu zebrali wszystkie niezbędne informacje. Okazało się, że zatrzymany 31-latek ukradł w markecie artykuły spożywcze o łącznej wartości blisko 200 złotych. W związku z tym skierowany został wobec niego wniosek o ukaranie do sądu. Za kradzież grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny.

Podczas tego zdarzenia godną pochwały inicjatywą wykazał się podinsp. Marcin Bednarczyk, który będąc po służbie zareagował na łamanie prawa, ale także dwaj mężczyźni, których postawa okazała się bardzo pomocna w zatrzymaniu złodzieja.

(KWP w Gorzowie / mw)

Powrót na górę strony