Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejna niepotrzebna tragedia na drodze

Kierujący autobusem najechał na tył prawidłowo jadącego ciągnika rolniczego z przyczepą. Zginął człowiek, a inni zostali ranni. To niestety znów następstwa nieprzestrzegania przepisów i zasad bezpiecznej jazdy. Pamiętajmy, że obecnie na drogach jest znacznie więcej pojazdów w związku z wakacyjnym ruchem turystycznym. Wyjeżdżając na wakacje zadbajmy o to, by również bezpiecznie z nich wrócić. Policja po raz kolejny apeluje o ostrożność.

Dzisiaj, po godzinie 7.00, na drodze krajowej nr 33, na wysokości Wilkanowa (pow. kłodzki) kierujący autobusem przewożąc pracowników wracających z Republiki Czeskiej, najechał na tył prawidłowo jadącego ciągnika rolniczego z przyczepą.

W wyniku zdarzenia niestety śmierć poniósł kierujący ciągnikiem 67-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego. Kierujący autobusem obywatel Republiki Czeskiej oraz jedna z pasażerek autobusu przetransportowani zostali śmigłowcami Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala.

Pozostali pasażerowie autobusu (6 osób) również przewiezieni zostali do szpitala karetkami pogotowia. Droga krajowa nr 33 została całkowicie zablokowana. Zorganizowano objazdy przez Wilkanów.

To niestety znów następstwa nieprzestrzegania przepisów i zasad bezpiecznej jazdy. Pamiętajmy, że obecnie na drogach jest znacznie więcej pojazdów w związku z wakacyjnym ruchem turystycznym. Policja po raz kolejny apeluje o zachowanie ostrożności na drogach. Wyjeżdżając na wakacje zadbajmy o to, by również bezpiecznie z nich wrócić.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

  • miejsce wypadku
  • rozbity autobus na miejscu wypadku
Powrót na górę strony