Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

14-letni kierowca zatrzymany po pościgu policyjnym

Data publikacji 06.07.2018

Strzelińscy policjanci zatrzymali po pościgu 14-latka, który jechał z dwoma nastolatkami samochodem. Wcześniej kierowca mimo dawanych przez funkcjonariuszy sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania nie reagował na nie. Po zakończonym pościgu funkcjonariusze znaleźli jeszcze w aucie amfetaminę. Za swoje czyny nieletni odpowiedzą teraz przed sądem rodzinnym.

Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interewencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie podczas patrolowania miasta zauważyli przy ul. Oławskiej kierującego golfem, który na widok radiowozu zaczął nagle przyspieszać. W związku z tym, policjanci postanowili sprawdzić, co jest powodem takiego zachowania prowadzącego pojazdem.

Funkcjonariusze używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych chcieli zatrzymać kierującego, ale ten nie reagował na nie. Policjanci udali się za uciekającym w pościg. Kierujący golfem wykonywał gwałtowne manewry nie pozwalając na wyprzedzenie go przez radiowóz. Następnie po przejechaniu kilkunastu kilometrów w miejscowości Pławna, w gminie Strzelin, stracił panowanie nad pojazdem, po czym wjechał na skarpę i zatrzymał pojazd.

Po zatrzymaniu okazało się, że kierowcą był 14-latek ze Strzelina. Ponadto w pojeździe znajdowało się jeszcze dwóch nastolatków w wieku 16 i 17 lat. Podczas sprawdzenia pojazdu policjanci znaleźli woreczek foliowy z amfetaminą, z której można było uzyskać ponad 180 porcji handlowych tego narkotyku. Do posiadania środków odurzających przyznał się 16-latek.

Nieletni zostali przekazani opiekunom prawnym. Za swoje czyny odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

(KWP we Wrocławiu / mw)

  • samochód, którym podróżował 14-latek i jego kompani
  • zabezpieczone środki
Powrót na górę strony