Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W czasie wolnym od służby ujął sprawcę licznych kradzieży

Data publikacji 09.07.2018

Policjant wydziału patrolowego we Włocławku zatrzymał w czasie wolnym od służby 27-latka, który poszukiwany był w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Dodatkowo śledczy przedstawili zatrzymanemu zarzuty szeregu innych kradzieży w sklepach na łączną kwotę ponad 9 tys. złotych, których dopuścił się w ostatnich kilku miesiącach.

O dużym pechu może mówić 27-letni włocławianin, który poszukiwany był do zakładu karnego w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Podczas przejażdżki samochodem na terenie powiatu pojawiły się problemy techniczne w jego aucie i musiał zatrzymać pojazd. Z pewnością jednak spodziewał się innego zakończenia tej historii i nie przypuszczał, że osobą, którą poprosił o pomoc jest policjant.

Funkcjonariusz był poza służbą, ale gdy tylko zorientował się, że stoi przed nim poszukiwany zareagował natychmiast. Ujął mężczyznę, który widząc, że został rozpoznany, próbował uciekać, a następnie przekazał go przybyłemu na miejsce patrolowi.

Nim jednak zatrzymany trafił do zakładu karnego śledczy ustalili, że w ostatnich kilku miesiącach dopuścił się on szeregu kradzieży w sklepach na terenie Włocławka. Od marca do czerwca tego roku wielokrotnie wynosił z marketów towary, nie płacąc za nie. W ten sposób ukradł różnego rodzaju alkohole, słodycze i kosmetyki na łączną kwotę ponad 9 tys. złotych. A ponieważ w przeszłości był już karany za podobne przestępstwa, czeka go surowsza kara – do 7 i pół roku pozbawienia wolności.

KWP w Bydgoszczy / kp)

 

Powrót na górę strony