Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant w drodze do pracy zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 09.07.2018

W drodze do pracy, Naczelnik Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową i Pseudokibiców bydgoskiej komendy, zatrzymał pijanego kierowcę. 41-letni kierujący vw miał blisko trzy promile alkoholu w organizmie. Ponadto, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna usłyszał już zarzut dotyczący kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 7:00 na ulicy Wojska Polskiego w Bydgoszczy. Wówczas policjant z bydgoskiej komendy jadąc do pracy zauważył vw passata. Auto jechało przed funkcjonariuszem i wykonywało dziwne manewry.

Kierowca vw zmieniał pasy bez sygnalizowania, najeżdżał kołem na krawężniki i nie miał włączonych świateł mijania. Wszystko wskazywało na to, że kierowca jest pod wpływem alkoholu. Ponadto, przewoził trzech pasażerów.

Na skrzyżowaniu z ulicą Ujejskiego, na pasie do skrętu w lewo, funkcjonariusz postanowił sprawdzić kierowcę. Podszedł do niego legitymując się. Podczas rozmowy z kierowcą wyczuł od niego silną woń alkoholu. Funkcjonariusz natychmiast wyjął mu ze stacyjki kluczyki. Następnie wyciągnął go z auta i zatrzymał, zakładając mu na ręce kajdanki. O tym fakcie powiadomił dyżurnego bydgoskiej policji.

Na miejsce został skierowany patrol, który przewiózł mężczyznę na komisariat. Badanie alkomatem wykazało, że 41-latek znajduje się w stanie nietrzeźwości. Miał blisko trzy promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Śledczy z bydgoskiego Szwederowa na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili 41-latkowi zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi wysoka grzywna, a także kara pozbawienia wolności do lat 2.

(KWP w Bydgoszczy / kp)

 

Powrót na górę strony