Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant na wolnym zatrzymał nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 12.07.2018

Będący na wolnym policjant z zamojskiej komendy zatrzymał pijanego kierowcę. Funkcjonariusz zauważył, jak kierujący pojazdem marki Kia jadąc całą szerokością jezdni traci panowanie nad pojazdem. Policjant pojechał za nim i zatrzymał na pobliskim parkingu. Wyjął kluczyki ze stacyjki i powiadomił dyżurnego. Zatrzymany 45-latek w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu.

Wczoraj, 11.07.br., policjant z zamojskiej komendy w czasie wolnym od służby, jadąc drogą krajową nr 17, w miejscowości Reforma Łabunie zauważył, że jadący przed nim kierujący pojazdem marki Kia jedzie całą szerokością drogi i traci panowanie nad pojazdem. Jego zachowanie stwarzało zagrożenie dla innych uczestników ruchu, wzbudziło również podejrzenie policjanta, że kierujący może być pod wpływem alkoholu. Mundurowy pojechał za „niepewnym” kierowcą i przy pierwszej nadarzającej się okazji zatrzymał jego pojazd na parkingu.  

Przypuszczenia policjanta potwierdziły się. Za kierownicą siedział mężczyzna od którego wyczuwalna była woń alkoholu. Funkcjonariusz wyjął kluczyki ze stacyjki pojazdu i powiadomił o zdarzeniu dyżurnego. Kiedy na miejsce przyjechali funkcjonariusze z ruchu drogowego, sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. 45-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu.

Nietrzeźwemu kierującemu zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami. W Posterunku Policji w Łabuniach zostały wykonane dalsze czynności procesowe z jego udziałem. Grozi mu do 2 lat pozbawieniaw wolności. Natomiast samochodem zaopiekował się krewny mężczyzny.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony