Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W czasie wolnym zatrzymali poszukiwanego i podejrzanego o kradzież

Data publikacji 16.07.2018

To, że policjantem jest się zawsze, a nie tylko wtedy kiedy ubiera się mundur, udowodnili funkcjonariusz nakielskiej „patrolówki” i dzielnicowy z Rydułtów. Jeden z policjantów zatrzymał poszukiwanego 25-latka, przy którym dodatkowo znaleziono też niewielkie ilości narkotyków, drugi z kolei zatrzymał na gorącym uczynku sprawcę kradzieży w sklepie.

Służba policyjna nie kończy się z chwilą zdjęcia munduru i schowania go do szafy. Policjantem jest się całą dobę i w każdym miejscu. Poświadczyli to swoim zachowaniem dwaj policjanci.

W  sobotę, 14.07.br., funkcjonariusz nakielskiego referatu patrolowo–interwencyjnego, w czasie wolnym, wspólnie z rodziną jechał prywatnym autem przez Nakło. Na jednej z ulic zauważył poszukiwanego przez nakielską jednostkę 25-latka. Bez chwili wahania wyszedł z pojazdu, ujął nakielanina i dowiózł go do komendy, gdzie przekazał patrolowi. Mundurowi podczas kontroli poszukiwanego znaleźli przy nim woreczek z niewielką ilością marihuany.

Zatrzymany został przesłuchany i usłyszał zarzut posiadania zabronionych środków. Po wykonaniu niezbędnych czynności, 25-latek zgodnie z poleceniem sądu został dowieziony do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzoną karę. Zachowanie zatrzymanego oceni sąd, a zgodnie z obowiązującymi przepisami, za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. 

***

Dzielnicowy z rydułtowskiego komisariatu będąc na urlopie robił zakupy w wodzisławskiej galerii. W pewnym momencie zauważył znanego mu osobiście mężczyznę, z którym miał już kiedyś do czynienia na służbie. Mł.asp. Tomasz Wojak od razu podejrzewał, że 41-latek nie znalazł się tu przypadkowo i dlatego obserwował każdy jego ruch. Jak się okazało, policyjny nos go nie zawiódł.

Chwilę później stróż prawa zauważył, jak mężczyzna wychodzi niepostrzeżenie ze sklepu obwieszony ciuchami. Policjant poszedł za sprawcą i ujął go w parku miejskim, o czym powiadomił oficera dyżurnego. Przyprowadził sprawcę do galerii i opowiedział o sytuacji pracownikom, po czym przekazał im skradziony towar. Złodzieja do czasu przybycia patrolu oddał w ręce pracowników ochrony. Odzież została oddana w nienaruszonym stanie i trafiła z powrotem na półki sklepowe. Cała sytuacja widoczna była także na zabezpieczonym przez mundurowych monitoringu. Sprawca kradzieży był już wcześniej karany i jest znany rydułtowskim policjantom ze swej kryminalnej przeszłości.

Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży i przyznał się do jej popełnienia. O jego dalszym losie zdecyduje prokurator.

(KWP w Bydgoszczy/ KWP w Katowicach / mw)

  • KWP w Katowicach

  • nagranie z monitoringu: mężczyzna podejrzany o kradzież wychodzi ze sklepu
  • nagranie z monitoringu: mężczyzna podejrzany o kradzież wychodzi ze sklepu
Powrót na górę strony