Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Otwarcie Posterunku Policji w Tarnowie Opolskim

Data publikacji 17.07.2018

W Tarnowie Opolskim odbyło się uroczyste otwarcie Posterunku Policji. W wydarzeniu udział wziął Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach, który wręczył symboliczne klucze do budynku kierownikowi nowo otwartej jednostki. W uroczystości oprócz kadry kierowniczej garnizonu opolskiego, uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych oraz mieszkańcy gminy.

Na początku uroczystości Komendant Wojewódzki Policji w Opolu insp. Jarosław Kaleta przywitał zaproszonych gości i mieszkańców. Pan Komendant podziękował przedstawicielom samorządu gminy za pomoc w realizacji przedsięwzięcia.

Symboliczne klucze do posterunku Policji kierownikowi jednostki wręczył Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach. Na sam koniec uroczystości kapelan opolskich policjantów ks. dr Waldemar Klinger poświęcił budynek.

Otwarcie Posterunku Policji w Tarnowie Opolskim jest odpowiedzią na oczekiwania i potrzeby mieszkańców. Podlega on bezpośrednio Komisariatowi Policji w Ozimku. Jednostka pozwala między innymi na stały kontakt mieszkańców z policjantami, ułatwia informowanie funkcjonariuszy o sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu. Umożliwia też szybszą reakcję mundurowych na wszelkiego rodzaju zagrożenia i przypadki łamania prawa. Posterunek mieści się w pomieszczeniach należących do gminy. Na miejscu służbę pełnią funkcjonariusze pionu prewencji pod nadzorem kierownika posterunku asp. sztab. Jana Nawratila.

W wydarzeniu uczestniczyli m.in. posłanka na sejm RP Pani Katarzyna Czochara, Wojewoda Opolski Pan Adrian Czubak, Wójt Gminy Tarnów Opolski Pan Krzysztof Mutz oraz mieszkańcy gminy.

Powrót na górę strony