Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny pies Lares odnalazł zaginionego

Data publikacji 18.07.2018

Lares – policyjny pies z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie, pod czujnym okiem swojego przewodnika, odnalazł zaginionego mężczyznę w miejscowości Gucin w powiecie łaskim.

16 lipca 2018 roku aspirant sztabowy Marcin Lipieta wraz z policyjnym psem Laresem z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie zostali zaangażowani do poszukiwania osoby zaginionej w miejscowości Grzeszyn w powiecie łaskim. Jak się okazało, 45-letni mieszkaniec powiatu łaskiego, 15 lipca br. zaginął bez śladu. Oprócz akacji poszukiwawczej zorganizowanej przez łaskich policjantów sprawą zaginięcia na miejscu zajął się również Lares – owczarek belgijski z wieruszowskiej komendy Policji.

Lares pod czujnym okiem swojego przewodnika asp. sztab. Marcina Lipiety podjął trop w kierunku miejscowości Gucin. Dzięki doskonałemu wyszkoleniu i współpracy z swoim przewodnikiem, czworonożny funkcjonariusz w lesie odnalazł 45-latka, który był kompletnie zdezorientowany i nie mógł sam trafić do miejsca zamieszkania. Mężczyzna po odnalezieniu został przekazany pod opiekę medyczną.

Lares obecnie ma dwa lata, jest to pies patrolowo - tropiący. Lares wraz z swoim przewodnikiem asp. sztab. Marcinem Lipieta jest po ponad pięciomiesięcznym specjalistycznym szkoleniu w Centrum Szkolenia Policji w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.  Od stycznia 2018 roku pełni służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Wieruszowie.

W swojej krótkiej karierze policyjnej zdobył już V miejsce w XVIII Kynologicznych Mistrzostwach Policji organizowanych przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. W rywalizacji wzięło wówczas udział 24 przewodników z psami służbowymi w kategorii patrolowo - tropiącej z jednostek województwa łódzkiego. Mistrzostwa zakończyły się 26 czerwca 2018 roku na terenie Oddziału Prewencji w Łodzi i stanowiły jednocześnie eliminację do zawodów ogólnopolskich.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony