Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyjątkowe przypieczętowanie awansu

Data publikacji 18.07.2018

Zielonogórski policjant ruchu drogowego, starszy posterunkowy Marcin Sala, który odebrał z rąk Wojewody Lubuskiego awans na wyższy stopień służbowy, w kilka godzin później, w swoim wolnym czasie, zatrzymał po pościgu odpowiedzialnego za kradzież. W ten sposób przypieczętował swój awans i potwierdził, że zasługuje na uznanie. Jednocześnie udowodnił, że policjantem jest się przez całą dobę i jest to służba dla ludzi wyjątkowych.

Starszy posterunkowy Marcin Sala na co dzień pełni służbę w Wydziale Ruchu Drogowego zielonogórskiej komendy miejskiej. W policji pracuje od półtora roku, a wczoraj /17.07/ otrzymał swój pierwszy awans z rąk Wojewody Lubuskiego pana Władysława Dajczaka. Gratulacje złożyli mu także p.o. Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Krzysztof Sidorowicz oraz Komendant Miejski Policji w Zielonej Górze mł. insp. Jarosław Tchorowski. W południe, kiedy na placu przed budynkiem komendy miejskiej trwały uroczystości związane z obchodami Święta Policji nikt nie spodziewał się, że już za kilka godzin policjant w wyjątkowy sposób przypieczętuje swój awans...

Po uroczystościach i odebraniu awansu starszy posterunkowy Marcin Sala świętował w rodzinnym gronie i około godz. 16 wyszedł z rodziną na spacer. W pewnym momencie zauważył, że ulicą Moniuszki biegnie młody mężczyzna i ma ze sobą duży, plastikowy pojemnik z jakimś płynem. Za nim biegł inny mężczyzna w stroju pracownika pobliskiej stacji paliw. Policjant nie wahał się ani chwili i pobiegł za uciekającym mężczyzną. Chwile później zatrzymał go. Gdy dobiegł do nich pracownik stacji okazało się, że zatrzymany młody mężczyzna wlał olej napędowy do pojemnika, a następnie uciekł, nie płacąc za paliwo. Dzięki szybkiej reakcji policjanta odpowiedzialny za kradzież został zatrzymany.

Okazał się, że jest to 18-letni zielonogórzanin. Młody mężczyzna nie był wcześniej znany Policji. Kradzież paliwa została zakwalifikowana jako wykroczenie, a policjanci sporządzą wobec mężczyzny wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Zielonej Górze.

 

podinsp. Małgorzata Stanisławska

KMP w Zielonej Górze

Powrót na górę strony