Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Nie masz co robić na urlopie?” – to słowa 23-latka chwilę po zatrzymaniu go przez dzielnicowego

Data publikacji 20.07.2018

Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie będąc na urlopie zatrzymał poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Kętrzynie mężczyznę. 23-latek został rozpoznany przez swojego dzielnicowego. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj (19.07.2018) około godziny 14.30 w miejscowości Siniec w gminie Srokowo dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie, jadąc z bratem na biwak prywatnym samochodem, zauważył znanego mu osobiście mieszkańca gminy. Policjant wiedząc, że jest to osoba poszukiwana, za którą sąd wydał nakaz doprowadzenia do zakładu karnego za spowodowanie wypadku komunikacyjnego, poprosił brata, aby ten zapytał 23-latka o drogę. W tym czasie funkcjonariusz telefonicznie powiadomił oficera dyżurnego o sytuacji i poprosił o przysłanie patrolu. W trakcie oczekiwania na ich przyjazd, poszukiwany rozpoznał swojego dzielnicowego i zapytał „nie masz co robić na urlopie?”.

23-latek najbliższe 3 lata spędzi w zakładzie karnym.

Asp. Piotr Dzirba pracuje w policji od 12 lat. Rozpoczął pracę w Zespole Patrolowo - Interwencyjnym w Kętrzynie. Od 2013 roku pracuje jako dzielnicowy KPP w Kętrzynie. Na co dzień pełni służbę na terenie gminy Srokowo. W 2016 roku został zwycięzcą wojewódzkich eliminacji konkursu „Dzielnicowy Roku 2016”, natomiast w 2017 roku wygrał plebiscyt na "Najpopularniejszego Dzielnicowego" w powiecie kętrzyńskim. W plebiscycie ogłoszonym przez "Gazetę Olsztyńską" w skali województwa funkcjonariusz zajął 7 miejsce. Funkcjonariusz był wielokrotnie nagradzany m.in. za wzorowe wykonywanie obowiązków i zaangażowanie w służbę.

(KWP w Olsztynie / wsz)

  • „Nie masz co robić na urlopie?” – to słowa 23-latka chwilę po zatrzymaniu go przez dzielnicowego
  • „Nie masz co robić na urlopie?” – to słowa 23-latka chwilę po zatrzymaniu go przez dzielnicowego
Powrót na górę strony