Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Głaskał i szeptał do … ponad 150 krzaków konopi indyjskich

Data publikacji 25.07.2018

Zarzut uprawy ponad 150 krzaków konopi indyjskich usłyszał 33-latek, którego zatrzymali szczycieńscy kryminalni na terenie gminy Szczytno. Mieszkaniec Warszawy starannie doglądał swoją uprawę głaszcząc krzaczki i szepcząc „ale małe urosłyście”. „Troskliwemu ogrodnikowi” grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Szczycieńscy policjanci zatrzymali, który przyszedł doglądać obserwowaną przez funkcjonariuszy pokaźną plantację krzaków konopi. Rzecz miała miejsce na terenie gminy Szczytno. Kryminalni pracowali dyskretnie, dzięki czemu 33-latek nie miał żadnych obaw i z latarką na szyi chodził między krzaczkami, głaskał je i przemawiał do nich słowami: „ale małe urosłyście”. Mężczyzna uważał, że jeżeli okazuje się roślinom serce one odpłacają dorodnym wyglądem.

Kiedy kryminalni zebrali wystarczający materiał dowodowy potwierdzający związek 33-latka z uprawą przystąpili do realizacji. Kompletnie zaskoczony mężczyzna tłumaczył funkcjonariuszom, że w tym dokładnie miejscu i o tej dokładnie porze znalazł się przypadkiem, bo … wybrał się na spacer z Warszawy.

Funkcjonariusze osadzili „troskliwego ogrodnika” w policyjnej celi, a plantację zabezpieczyli. Wczoraj, 24.07.br., 33-latek usłyszał zarzut uprawy ponad 150 krzewów konopi innej niż włóknista.

Za to przestępstwo przewidziana jest kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie/ mw)

  • zlikwidowana plantacja konopi
  • zlikwidowana plantacja konopi
Powrót na górę strony