Policjantka na medal!

Data publikacji 26.07.2018

Na koncie ma już 12 złotych, 9 srebrnych i 5 brązowych medali. Takimi osiągnięciami może pochwalić się policjantka z Komisariatu Policji w Mierzynie, która wyczynowo trenuje pływanie od 12 lat.

Dla sierż. Kamili Wojdak z Referatu Prewencji sport to pasja, którą realizuje nie tylko w czasie wolnym, ale również godnie reprezentuje naszą jednostkę w licznych zawodach. Zacznijmy od tych najświeższych. 29 czerwca br. w Warszawie odbyły się II Ogólnopolskie Zawody Pływackie Służb Mundurowych. Nasza koleżanka zdobyła złoty medal na 100 m stylem klasycznym oraz 2 srebrne medale na 50 m stylem klasycznym i dowolnym. Te zawody to tylko jeden z sukcesów Kamili. 17 marca br. policjantka wzięła udział w VI Mistrzostwach Policji w Pływaniu w Lublinie. Tam również, nie mogło być inaczej – złoty medal na 50 m stylem klasycznym i brązowy na 50 m stylem motylkowym. Kamila brała udział w Mistrzostwach Policji w pływaniu także w 2017 roku, gdzie stawała trzykrotnie na podium, odbierając 3 złote medale. W tych zawodach zdobyła tytuł najlepszej zawodniczki zawodów. W 2015 r. policjantka uczestniczyła w maratonie pływackim w Poznaniu pod nazwą „Wpław przez Kiekrz”. Uczestnicy mieli do pokonania dystans 7500 metrów po Jeziorze Kierskim, nasza policjantka kolejny raz stanęła na podium zdobywając brązowy medal. Wiele odznaczeń Kamila zdobyła jeszcze w trakcie studiów. Od 2009 r. do 2013 r. - brała udział w Mistrzostwach Polski w Gorzowie Wielkopolskim, Ostrowcu Świętokrzyskim, trzykrotnie w Katowicach i w Warszawie, gdzie zdobyła łącznie 17 medali.

Policjantka zapowiada, że w przyszłym roku da z siebie wszystko by kolejny raz stanąć na najwyższym podium.

Serdecznie gratulujemy osiągniętych sukcesów i życzymy kolejnych!