Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali maszyny o wartości ponad 150 tys. złotych

Data publikacji 26.07.2018

Policjanci z Polkowic odnaleźli maszyny budowlane przekraczające wartość 150 tys. złotych. Funkcjonariusze uzyskali informacje, że skradzione w lipcu bieżącego roku na terenie gminy Radwanice mienie, może znajdować się na terenie powiatu legnickiego. Podjęte szybko działania doprowadziły do odzyskania wszystkich skradzionych przedmiotów i zatrzymania w tej sprawie dwóch osób.

Funkcjonariusze z Polkowic otrzymali informacje, że na terenie gminy Radwanice zostały skradzione maszyny m.in. agregat prądotwórczy wraz z przyczepą ciężarową oraz dwie minikoparki. Z ustaleń wynikało, że utracone mienie mogło trafić na teren powiatu legnickiego.

Policjanci Wydziału Kryminalnego komendy powiatowej w Polkowicach realizując czynności operacyjne, a następnie sprawdzając wytypowane miejsca w Legnicy oraz na terenie powiatu legnickiego, odnaleźli w całości skradzione mienie. Zostało ono już przekazane prawowitemu właścicielowi. Wartość odzyskanych maszyn została wyceniona na kwotę ponad 150 tys. złotych.

W sprawie zostało zatrzymanych dwóch mieszkańców Legnicy. 32-latek i 70-latek usłyszeli zarzut paserstwa, za które to przestępstwo zgodnie z przepisami kodeksu karnego, grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

Powrót na górę strony