Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W wakacje poruszaj się z Mapą

Data publikacji 26.07.2018

Mowa tu o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. To policyjne narzędzie daje wiele możliwości aktywizacji społeczeństwa w kwestię bezpieczeństwa. W powiecie inowrocławskim policjanci odczytali z mapy już dwa tysiące sygnałów.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje od prawie dwóch lat. Pomaga ona w szybkiej identyfikacji zagrożeń w 25 kategoriach. Sygnały nanoszone na mapę policjanci sprawdzają i weryfikują.

W I półroczu tego roku na terenie powiatu inowrocławskiego policjanci odczytali z mapy 386 zgłoszeń. Były to sygnały od mieszkańców, które według nich wymagały interwencji Policji. W przypadku potwierdzenia określonego zagrożenia policjanci nadal kontrolują wskazane miejsce, aż do jego wyeliminowania.  Najwięcej sygnałów, bo 148 dotyczyło nieprawidłowego parkowania, 91 spożywania alkoholu w miejscu publicznym, a 59 przekraczania dopuszczalnej prędkości. Od momentu uruchomienie KMZB na terenie powiatu mieszkańcy powiatu nanieśli na mapę 2000 zgłoszeń, co przekłada się na poprawę bezpieczeństwa.

Chcesz mieć wpływ w swojej okolicy na bezpieczeństwo, w wakacje „pracuj” z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wejdź na stronę internetową Policji: www.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl. Tam znajdziesz baner i „ścieżkę” do mapy. Jest możliwość dodania własnego opisu zgłoszonego zagrożenia, np. wskazanie dokładnego miejsca sygnalizowanego problemu. Ułatwi to policjantom jego natychmiastowe zlokalizowanie. Warte uwagi jest też to, że strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych.

Quiz o KMZB!
Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu i Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu zaprasza do udziału w quizie wiedzy na temat Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Warto wiedzieć, że jest takie policyjne narzędzie służące społeczeństwu. Sprawdź swoją wiedzę w tym zakresie i wygraj tablet! Wystarczy wydrukować quiz wraz z kuponem konkursowym i rozwiązać go. Na testy oczekujemy do dnia 20 sierpnia 2018r. Spośród prawidłowych odpowiedzi zostaną wylosowane 3 tablety oraz upominki. Fundatorem nagród jest Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu.

Quiz znajdziesz pod linkiem:
http://www.inowroclaw.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/kb9/informacje/wiadomosci/87655,Wakacyjny-quiz-dla-doroslych.html

 

Powrót na górę strony