Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Upał może zabić ludzi i zwierzęta

Data publikacji 27.07.2018

Policjanci apelują o odpowiedzialne zachowanie i rozwagę. Trwające upały mogą być groźne, zarówno dla ludzi, jak i zwierząt. Sygnał od mieszkańców Inowrocławia i interwencja policjantów uratowały zamkniętego w samochodzie gołębia.

Wysoka temperatura i brak wyobraźni może być przyczyną tragedii. Szczególnie wtedy, gdy w tej aurze pogodowej pozostawia ktoś w zamkniętym samochodzie na przykład dzieci czy zwierzęta. Grozi im nawet śmierć z powodu przegrzania.

Przykładem niebezpiecznej sytuacji może być wczorajsza (26.07.18) policyjna interwencja przy ul. Mickiewicza w Inowrocławiu. Sytuację zgłosili mieszkańcy, że w zamkniętym cinguecento znajduje się w klatce gołąb. Przybyłym na miejsce policjantom nie udało się ustalić kto przyjechał tym samochodem.

Mundurowi podjęli więc decyzję o wybiciu w aucie szyby. Świadkowie zdarzenia napoili gołębia, a za sprawą funkcjonariuszy ptak niezwłocznie trafił do weterynarza. Podczas mierzenia mu temperatury zabrakło skali na termometrze! Wstępna opinia weterynarza to przegrzanie, dlatego gołąb pozostał pod opieką ambulatoryjną.

Gromadząc materiały w tej sprawie policjanci ustalili, że właściciele pojazdu przyjechali do lekarza, a wizyta nieco się przedłużyła. Teraz inowrocławska policja sprawdza, czy zebrane dowody wskazują na naruszenie przepisów z ustawy o ochronie zwierząt. Na podkreślenie zasługuje postawa mieszkańców, którzy widząc całe zajście, wykazali się empatią i właściwie zareagowali.

Policjanci apelują, aby kategorycznie nie zostawiać w szczelnie zamkniętym samochodzie, jeszcze wystawionym na słońcu, nawet na chwilę, ludzi czy zwierząt.  Podczas przegrzania może dojść do nieodwracalnych zmian w organizmie, a nawet śmierci. 

Powrót na górę strony