Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymanych 21 osób związanych z handlem i posiadaniem narkotyków - to efekt działań policjantów z Boguszowa-Gorc

Policjanci z Boguszowa-Gorc zakończyli wielowątkowe śledztwo dotyczące handlu środkami odurzającymi oraz posiadanie znacznej ilości amfetaminy. W wyniku przeprowadzonych działań zatrzymanych zostało 21 osób w wieku od 17 do 37 lat. Policjanci ujawnili i zabezpieczyli, przy zatrzymanych i w miejscach ich zamieszkania, blisko 16 tysięcy porcji amfetaminy.

W lipcu tego roku w Komisariacie Policji w Boguszowie-Gorcach zakończyły się wielowątkowe śledztwa dotyczące handlu narkotykami w postaci amfetaminy na terenie tego miasta. W trakcie prowadzonych przez kilka ostatnich miesięcy spraw boguszowscy policjanci w wyniku wykonywanych czynności operacyjnych i procesowych zatrzymali łącznie 21 mieszkańców tej miejscowości w wieku od 17 do 37 lat.

W trakcie jednego ze śledztw dwóm podejrzanym kobietom w wieku 34 lat i mężczyźnie w wieku 33 lat udowodniono wielokrotny handel substancjami psychotropowymi w postaci amfetaminy, jak również posiadanie znacznej ilości tego typu narkotyków. Ponadto zarzuty za posiadane znacznych ilości substancji psychotropowych usłyszało również dwóch mężczyzn w wieku 37 lat.

Boguszowscy policjanci  przeprowadzili łącznie 25 przeszukań pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych. W ich wyniku zabezpieczyli blisko 16 tysięcy porcji handlowych amfetaminy. Policjanci narkotyki znajdowali ukryte m. in. w pralce i lodówce, jak również bezpośrednio przy zatrzymanych.

Zebrany przez funkcjonariuszy obszerny materiał dowodowy pozwolił na skierowanie aktów oskarżenia w przedmiotowych sprawach. Wobec jednego ze sprawców handlu narkotykami Sąd Rejonowy w Wałbrzychu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na łączny okres 4 miesięcy.

(KWP we Wrocławiu / mg)

  • narkotyki
  • narkotyki
  • narkotyki
  • narkotyki
Powrót na górę strony