Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pożar składowiska z odpadami – areszt dla zatrzymanego mężczyzny

Policjanci i prokuratura wyjaśniają okoliczności powstania pożaru na składowisku znajdującym się na terenie gminy Radwanice. Funkcjonariusze w związku z tym zdarzeniem wykonali szereg czynności procesowych. Na podstawie zgromadzonych materiałów zarzut popełnienia przestępstwa usłyszał już 72-letni mężczyzna, który bezpośrednio przyczynił się do powstania pożaru. Decyzją sądu został dziś tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Za popełniony czyn grozi mężczyźnie kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Informację o pożarze składowiska odpadów  na terenie gminy Radwanice dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach otrzymał 24 lipca 2018 roku około godziny 13.30. Policjanci od samego początku zabezpieczali teren pożaru, na którym akcję gaśniczą prowadziła straż pożarna.

W związku z zaistniałym zdarzeniem na miejsce został skierowany specjalny zespół powołany przez Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu zajmujący się badaniem zagrożeń związanych m.in. ze składowaniem substancji niebezpiecznych. W wyniku podjętych działań wykonanych zostało szereg czynności, które pozwoliły na zatrzymanie 4 osób mających związek ze składowaniem odpadów na terenie gminy.

Zebrany przez funkcjonariuszy i prokuraturę materiał dowodowy, pozwolił ustalić, że jeden z zatrzymanych - 72-letni mężczyzna bezpośrednio przyczynił się do powstania pożaru. Przedstawione mu zostały zarzuty popełnienia przestępstwa.

Za sprowadzenie zdarzenia, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób, albo mieniu w wielkich rozmiarach, mające postać pożaru grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna dziś został doprowadzony do sądu, który podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy.

Policjanci wspólnie z prokuraturą w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności w tej sprawie. Postępowanie prowadzone jest przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu.

(KWP we Wrocławiu / mg)

  • Pożar składowiska z odpadami – areszt dla zatrzymanego mężczyzny
  • Pożar składowiska z odpadami – areszt dla zatrzymanego mężczyzny
  • Pożar składowiska z odpadami – areszt dla zatrzymanego mężczyzny
  • Pożar składowiska z odpadami – areszt dla zatrzymanego mężczyzny
Powrót na górę strony