Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozwiązali sprawę zabójstwa 89-latka. Podejrzany 23-latek został tymczasowo aresztowany

Data publikacji 30.07.2018

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie rozwiązali sprawę zabójstwa 89-letniego mężczyzny., 29 maja br., w parku przy ulicy Głowackiego w Olsztynie, mieszkaniec Olsztyna został postrzelony w głowę. Kryminalni zatrzymali 23-latka podejrzanego o to przestępstwo. Specjalistyczne badania potwierdziły, że broń, która została znaleziona i zabezpieczona w mieszkaniu mężczyzny została użyta do zabójstwa. Decyzją sądu 23-latek został tymczasowo aresztowany.

Do zdarzenia doszło 29 maja br. w parku przy ulicy Głowackiego w Olsztynie. Tego dnia około godziny 11.00 pracownica pobliskiego basenu zauważyła leżącego starszego mężczyznę. O tym fakcie poinformowała policję oraz pogotowie. Niestety mężczyzna już nie żył. Wstępne oględziny wykazały, że mężczyzna miał dwie rany postrzałowe głowy. Grupa operacyjno-dochodzeniowa pod nadzorem prokuratora przeprowadziła oględziny miejsca zdarzenia. Technik kryminalistyki zabezpieczył szereg śladów.

Do wyjaśnienia okoliczności zdarzenia, jak i ustalenia i zatrzymania podejrzanego wyznaczeni zostali policjanci z największym doświadczeniem, specjaliści i eksperci z różnych dziedzin z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Od tego momentu rozpoczęła się żmudna i bardzo drobiazgowa praca policjantów. Od samego początku funkcjonariusze działali wielotorowo. Ustalali i przesłuchiwali setki świadków, typowali osoby, które były w przeszłości karane za podobne przestępstwa, a mogły mieć związek z tym zdarzeniem, zbierali i na bieżąco weryfikowali każdą informację, najdrobniejszy szczegół, który mógłby się przyczynić do ustalenia i zatrzymania sprawcy. Zabezpieczyli dostępne nagrania z kilkudziesięciu kamer monitoringu, aby przejrzeć minuta po minucie setki godzin nagrań. Prowadzili także zakrojone na szeroką skalę działania operacyjne i poszukiwawcze. W sprawę zaangażowano biegłych z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Olsztynie oraz Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji. Policyjni psycholodzy sporządzili portret psychologiczny sprawcy.

W wyniku działań operacyjnych i procesowych policjanci wytypowali mężczyznę, który mógł mieć związek z tym zdarzeniem. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec Olsztyna, który w przeszłości nie był karany. 26 lipca br., kryminalni zatrzymali mężczyznę w rejonie jego miejsca zamieszkania. Był on kompletnie zaskoczony obecnością funkcjonariuszy. Podczas przeszukania mieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli broń, amunicję oraz czarny proch. Specjalistyczne badania laboratoryjne potwierdziły, że to właśnie z niej zginął 89-letni mężczyzna.

W piątek mężczyzna został przesłuchany w prokuraturze. Opinie biegłych oraz szereg dowodów potwierdzających sprawstwo 23-latka pozwoliły na przedstawienie mężczyźnie zarzutu zabójstwa. W sobotę decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Śledztwo jest prowadzone przez Prokuraturę Okręgową w Olsztynie.

(KWP w Olsztynie / kp)

 

 

Powrót na górę strony