Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali życie 33-letniemu mężczyźnie

Data publikacji 02.08.2018

Policjanci z komisariatu w Konstancinie-Jeziornie uratowali życie 33-letniemu mężczyźnie, który wspiął się na jeden ze słupów tamy rzecznej. Z uwagi na realną groźbę utraty życia, dzielnicowy mł. asp. Paweł Kosiński bez zbędnej zwłoki podjął skuteczne działania, które doprowadziły do sprowadzenia mężczyzny na ziemię. "Pomagamy i Chronimy" jest nie tylko naszym mottem, tą ideą kierujemy się w naszej codziennej służbie.

Po godzinie 19.00 policyjny patrol w składzie asp. sztab. Marcin Cieplak oraz dzielnicowy mł. asp. Paweł Kosiński otrzymał pilne zgłoszenie, by natychmiast udać się w pobliże rzecznej tamy, gdzie na jednym z wysokich słupów miał znajdować się człowiek potrzebujący pomocy. Funkcjonariusze, którzy już po kilku minutach znaleźli się we wskazanym miejscu, zastali mężczyznę, który w każdej chwili mógł stracić równowagę.

Policjanci wiedząc, że każda sekunda jest bezcenna wezwali straż pożarną i pogotowie ratunkowe. Bez wahania jeden z policjantów, mł. asp. Paweł Kosiński wspiął się do miejsca, gdzie znajdował się mężczyzna, po czym szybko, sprawnie i bezpiecznie sprowadził 33-latka na ziemię i oddał go w ręce przybyłej już załogi pogotowia ratunkowego.

Postawa jaką wykazali się nasi policjanci jest dla nas wzorem godnym do naśladowania.

„Pomagamy i chronimy” to nie tylko hasło, ta idea przyświeca nam w naszej codziennej służbie.

(KSP / kp)

 

Powrót na górę strony