Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nadinsp. Helena Michalak oddała hołd Powstańcom Warszawskim

Data publikacji 01.08.2018

To już 74 lata od rozpoczęcia Powstania Warszawskiego. Postawa tych, którzy wówczas walczyli, jest godna naśladowania. Lubuscy policjanci oddają hołd wszystkim, którzy ryzykowali życiem w imię wolności. Na Cmentarzu Komunalnym w Gorzowie Wlkp policjantów reprezentowała nadinsp. Helena Michalak.

1 sierpnia 1944 roku w Godzinę „W” rozpoczęło się Powstanie Warszawskie. Miało ono wyzwolić stolicę spod okupacji. To właśnie te wydarzenia spowodowały, że dziś możemy żyć w wolnej Polsce. Ogromną wolą walki charakteryzowali się Powstańcy z Warszawy. Honor i Ojczyzna to wartości, które w codziennej służbie towarzyszą również policjantom. Dlatego podczas obchodów 74. rocznicy Powstania Warszawskiego na gorzowskim Cmentarzu Komunalnym nie mogło zabraknąć przedstawicieli lubuskiej Policji, którą reprezentowała nadinsp. Helena Michalak- Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp.

Uroczystości rozpoczęły się dokładnie o godzinie 17. To moment, w którym w mieście słychać było dźwięk syren. Wszyscy odśpiewali hymn państwowy. Pamięć Powstańców Warszawskich uczcił Wicewojewoda Lubuski Robert Paluch, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, harcerze, a także mieszkańcy miasta - wśród nich wiele młodych osób. Podczas uroczystości nie mogło zabraknąć gości najważniejszych. To uczestnicy wydarzeń z 1944 roku i ich rodziny.

 

nadkom. Marcin Maludy

Rzecznik Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

 

Powrót na górę strony