Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczytno: Kolejny bocian ocalony po policyjnej interwencji

Data publikacji 02.08.2018

Kilka dni temu policjanci z Elbląga ocalili od niechybnej śmierci bociana, który leżał przy drodze. W sprawie kolejnego osłabionego ptaka interweniowali także szczycieńscy policjanci ruchu drogowego. Patrolując drogę krajową zauważyli leżącego przy jezdni bociana. Okazało się, że ptak żyje. Funkcjonariusze przenieśli go w bezpieczne miejsce i powiadomili pracowników Urzędu Gminy w Rozogach odpowiedzialnych za ochronę zwierząt. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy ptak trafił pod specjalistyczną opiekę.

Policjanci podczas codziennej służby dbają o bezpieczeństwo mieszkańców swojego rejonu, strzegą porządku i przestrzegania prawa, a gdy trzeba niosą pomoc tym, którzy jej potrzebują. Czasami zdarza się tak, że interweniują nie tylko w „ludzkiej sprawie”. Gdy trzeba pomagają każdemu żywemu stworzeniu.

Kilka dni temu przykład takiego zachowania dali policjanci z Elbląga, którzy odnaleźli przy drodze osłabionego bociana i przetransportowali go do Ośrodka Okresowej Rehabilitacji Zwierząt w Jelonkach.

Dzisiaj rano (02.08.2017) st. asp. Marcin Grabski i sierż. szt. Kamil Pianka - policjanci Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie - patrolowali drogę krajową nr 53. W miejscowości Występ także zauważyli, że na jezdni leży bocian. Ptak nie poruszył się mimo podjeżdżającego pojazdu. Gdy funkcjonariusze podeszli do niego okazało się, że ptak jednak żyje, ale jest na tyle osłabiony, że nie ma siły wzlecieć w powietrze.

Policjanci przenieśli bociana w bezpieczne miejsce i powiadomili pracownika Urzędu Gminy w Rozogach odpowiedzialnego za ochronę zwierząt. Ten nie zwlekając przyjechał i odebrał chorego ptaka, podejmując dalsze działania w kierunku zapewnienia mu opieki.

(esz/tm)

Powrót na górę strony