Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kraśnik: Zaginiony 91- latek został odnaleziony

Data publikacji 02.08.2018

Policjanci i strażacy z powiatu kraśnickiego oraz okoliczni mieszkańcy od poniedziałku poszukiwali 91 letniego mieszkańca Kosina gm. Annopol. Do działań zaangażowano policyjny śmigłowiec. Las i okolice przeczesywane były, by jak najszybciej dotrzeć do niepełnosprawnego mężczyzny. Wczoraj 91 latek został odnaleziony.

Od poniedziałku trwały poszukiwania 91 letniego, niepełnosprawnego mężczyzny. Mieszkaniec gm. Annopol porusza się o kulach, niedosłyszy i niedowidzi. Teren, na którym prowadzone były poszukiwania jest bardzo i rozległy. Gęsty las oraz wysokie łąki utrudniały nasze działania. Akcja prowadzona była w godzinach nocnych i wznowiona wczoraj rano.  

Okolice przeszukiwało ponad 100 osób. Policjanci i strażacy przeczesywali las w pobliżu miejsca zamieszkania zaginionego. Do poszukiwań użyty został również śmigłowiec policyjny. Sprawdzane były wszystkie możliwości oddalenia, rozpytani zostali świadkowie i okoliczni mieszkańcy.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 7.14 MB)

Finał poszukiwań okazał się szczęśliwy. Wczoraj po godz. 20:00 policjanci otrzymali informację, że mężczyzna został odnaleziony przez grzybiarzy w pobliżu miejscowości Gościeradów Folwark i odwieziony do miejsca zamieszkania. Zaginiony przeszedł kilkanaście kilometrów, przetrwał burzę i noc w lesie. Był wyczerpany i odwodniony. Na miejsce został wezwany lekarz, który przebadał mężczyznę i podjął decyzję o profilaktycznym umieszczeniu 91 latka w szpitalu.

 

J.M.

Powrót na górę strony