Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał na gorącym uczynku włamywaczy

Data publikacji 03.08.2018

W niedzielę policjant ruchu drogowego zatrzymał dwóch mężczyzn usiłujących włamać się do jednego z prywatnych domów w Trzebiatowie. Podejrzewani zostali zatrzymani i trafili do Policyjnej Izby Zatrzymań. Za popełnione przestępstwo może im grozić im do 10 lat więzienia

Do zdarzenia doszło wieczorem w ubiegłą niedzielę. Będący po służbie funkcjonariusz ruchu drogowego z gryfickiej komendy uzyskał informację, że do jednego z domów w Trzebiatowie będącego w trakcie budowy próbuje wejść dwóch mężczyzn.

Policjant natychmiast przystąpił do działania i  pojechał we wskazane miejsce a następnie po wejściu do domu obezwładnił znajdujących się tam „intruzów”. Po przyjeździe wezwanego  na miejsce patrolu przekazał obu podejrzewanych  mundurowym z Trzebiatowa.

37 i 38 - latek zostali zatrzymani i  trafili do Policyjnej Izby Zatrzymań. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzut usiłowania włamania i przyznali się do zarzucanego im czynu.
 Łupem włamywaczy padły elementy instalacji elektrycznej i hydraulicznej.
Łączna wartość strat wyniosła ok. 4200 zł.

Za to przestępstwo grozi im do 10 lat więzienia. Zatrzymani mężczyźni byli notowani  kryminalnie za przestępstwa przeciwko mieniu.

podkom. Zbigniew Frąckiewicz

Powrót na górę strony