Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Co najlepiej chroni przed upałami? Chłodna głowa i zdrowy rozsądek

Data publikacji 08.08.2018

Połowa wakacji i upalnego lata za nami. Jednak według prognoz synoptyków najbliższe tygodnie wcale nie będą chłodniejsze i przed nami kolejna fala wysokich temperatur. Dlatego planując skorzystanie z uroków słońca i wypoczynek na przykład nad wodą, warto się do niego prawidłowo przygotować. Jak? Instrukcji udzieliła olsztyńska policjantka, której pomógł przy tym towarzyszący jej psi funkcjonariusz „Nero”.

Lipcowe upały jakie przetoczyły się nad Polską jednym dały się mocno we znaki – szczególnie tym, którzy ten czas spędzali w pracy. Drugim – tym na urlopach – z pewnością uprzyjemniły czas wypoczynku.

Niestety w tym czasie doszło do też tragicznych zdarzeń z udziałem wypoczywających. Od początku wakacji (w okresie 23.06 – 08.08) na Warmii i Mazurach utonęło już 12 osób.

Czego potrzeba, żeby ta liczba nie wzrosła?

Przede wszystkim zdrowego rozsądku podczas pobytu na słońcu oraz odpowiedniego przygotowania. Jak się prawidłowo przygotować do spędzania czasu na słońcu? Co zrobić, a czego nie robić? Odpowiedzi na te pytania udzieliła mł. asp. Małgorzata Konopko, której pomógł olsztyński policyjny wodniak asp. Sebastian Fiłończuk oraz towarzyszący jej podczas pracy psi funkcjonariusz „Nero”.

(KWP w Olsztynie / kp)

Film Co najlepiej chroni przed upałami? Chłodna głowa i zdrowy rozsądek

Pobierz plik Co najlepiej chroni przed upałami? Chłodna głowa i zdrowy rozsądek (format mp4 - rozmiar 36.01 MB)

Powrót na górę strony