Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poznaliśmy najlepszych czworonożnych funkcjonariuszy oraz ich przewodników

Data publikacji 09.08.2018

Dziś na terenie Oddziału Prewencji Policji w Kielcach obyły się wojewódzkie eliminacje do finału XVIII Kynologicznych Mistrzostw Policji. Po przeprowadzeniu szeregu konkurencji zostali wyłonieni zwycięzcy. Dwóch najlepszych przewodników wraz ze swoimi czworonożnymi partnerami będą reprezentowali garnizon świętokrzyski w tożsamych zawodach na szczeblu ogólnopolskim. Finał odbędzie się na początku września w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.

Dziś na terenie Oddziału Prewencji Policji w Kielcach odbyły się wojewódzkie eliminacje do finału XVIII Kynologicznych Mistrzostw Policji. Mają one na celu wyłonienie najlepszego przewodnika oraz psa służbowego, a także podniesienie kwalifikacji zawodowych wszystkich uczestników.

Do dzisiejszej rywalizacji przystąpiło łącznie 6 czworonogów z przewodnikami z Komend Powiatowych Policji we Włoszczowie, Staszowie, Skarżysku – Kamiennej oraz Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Zarówno policjanci jaki i ich czworonożni partnerzy musieli zmierzyć się z szeregiem konkurencji. Mundurowi wykazywali się wiedzą na teście zawierającym kilkadziesiąt pytań, a także udowadniali, że potrafią udzielić pomocy osobie poszkodowanej w wypadku. Czworonożni funkcjonariusze pokazywali, że doskonale się rozumieją ze swoimi przewodnikami podczas m.in. sprawdzenia ogólnego posłuszeństwa, w trakcie tropienia śladów zapachowych, pościgu bez kagańca za osobą odrzucającą przedmiot oraz podczas przeszukania terenu w celu odnalezienia ukrywającej się osoby.

Po zakończeniu wszystkich konkurencji zostali wyłonieni zwycięscy. Pierwsze miejsce zajął sierż. szt. Kamil Tłustochowicz z KPP we Włoszczowe z czworonożnym funkcjonariuszem „Kombi”, na kolejnym miejscu uplasował się st. asp. Mariusz Kwiatkowski z KPP w Skarżysku – Kamiennej z psem służbowym „Jomen”, a ostatnie miejsce na podium zajął asp. szt. Mariusz Pawłowski z KMP w Kielcach ze swoim partnerem „Kajmanem” W finale XVIII Kynologicznych Mistrzostw Policji, które odbędą się we wrześniu 2018 roku w Sułkowicach, Komendę Wojewódzką Policji w Kiecach będą reprezentowali dwaj najlepsi czworonożni funkcjonariusze wraz ze swoimi przewodnikami.

Opr. DJ

Źródło: KWP w Kielcach

Powrót na górę strony