Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie działań „NURD”

Data publikacji 10.08.2018

Na terenie województwa kujawsko-pomorskiego policjanci przeprowadzili wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, podczas których zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Cyklicznie prowadzona akcja ma za zadanie zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych oraz uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego jakie zagrożenia mogą występować, jeżeli nie przestrzegają oni przepisów ruchu drogowego.

Wczoraj (10.08.18) zarówno na drogach naszego województwa, jak i całego kraju policjanci przeprowadzili wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

W akcji tej wzięło udział 365 kujawsko-pomorskich funkcjonariuszy, którzy ujawnili 115 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami silnikowymi, 103 popełnione przez rowerzystów i 167 przez osoby piesze. W 124 przypadkach piesi przechodzili w miejscach niedozwolonych,  w 5 nie stosowali się do sygnalizacji świetlnej, w 38 natomiast popełnili inne wykroczenia związane z ruchem pieszych.

Apelujemy do niechronionych uczestników ruchu drogowego o rozsądek na drodze oraz używanie elementów odblaskowych w trosce o własne bezpieczeństwo nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale na wszystkich nieoświetlonych drogach, także w obszarze zabudowanym.

 

"NURD" w powiecie aleksandrowskim

"NURD" w powiecie toruńskim

"NURD" w powiecie nakielskim

Powrót na górę strony