Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Współpraca służb dla bezpieczeństwa nad wodą

Data publikacji 13.08.2018

Od początku czerwca do końca września policyjni wodniacy przy wsparciu innych służb patrolują jeziora powiatu sulęcińskiego. Wspólnym działaniom przyświeca jeden cel – BEZPIECZEŃSTWO. Pamiętajmy jednak, że nic nie zastąpi zdrowego rozsądku, a woda to przede wszystkim żywioł, który nie wybacza błędów.

Na początku czerwca, na wody jeziora Lubiąż i Lubniewsko wypłynęły jednostki wodne służb, w tym również Policji. Wodniacy dbają o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad akwenami, sprawdzają stan trzeźwości sterników, ich uprawnienia, sprzęt ratunkowy, a także czuwają nad właściwym stosowaniem się do przepisów. Funkcjonariusze pełniący służbę nad wodą to osoby doświadczone, posiadające odpowiednie uprawnienia oraz umiejętności. Podkreślić należy również fakt, iż w działaniach na rzecz bezpieczeństwa na wodzie wspierani są oni przez WOPR, Społeczną Straż Rybacką, Państwową Straż Rybacką, Straż Leśną oraz Inspektorat Urzędu Żeglugi Śródlądowej. Wspólnym działaniom przyświeca jeden cel – bezpieczeństwo wypoczywających. Jak pokazuje praktyka bardzo często już sam widok patrolu wodnego działa prewencyjnie. Ważna jest również świadomość osób korzystających z akwenów, że zawsze mogą zwrócić się o pomoc do wykwalifikowanych służb. Fale upałów powodują, że coraz więcej osób korzysta z ochłodzenia, które daje woda. Pamiętajmy jednak, że jest to przede wszystkim żywioł. Mimo wielu apeli służb, z całego kraju napływają informacje o kolejnych utonięciach. Tylko w pierwszy sierpniowy weekend nad polskimi wodami utonęło 30 osób. Filarem bezpieczeństwa jest nasza własna świadomość zagrożeń oraz przestrzeganie podstawowych zasad obowiązujących nad wodą. Zdrowy rozsądek przede wszystkim!

Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, pod tym hasłem sulęcińscy policjanci prowadzą działania zarówno na lądzie jak i na wodzie. Kontrole miejsc wypoczynku, obozów harcerskich, kąpielisk, spotkania z dziećmi i młodzieżą, podczas których przypomina się o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Działania te, kontynuowane będą przez całe wakacje. Patrole wodne sprawdzają natomiast czy przekazana wiedza przekłada się na praktykę. Wszyscy bądźmy pozytywnie zakręceni na punkcie bezpieczeństwa!

 

Źródło: sierż. Klaudia Richter

Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 8.47 MB)

Powrót na górę strony