Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszywa policjantka za kratkami

Data publikacji 14.08.2018

W piątek (10 sierpnia br.) na wniosek Prokuratury Rejonowej Kraków-Nowa Huta, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec 21-letniej kobiety, która podając się za policjantkę, wyłudzała pieniądze od seniorów.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie nie ustają w tropieniu oszustów, którzy każdego dnia dzwonią do starszych osób i wykorzystując różne legendy, pozbawiają ich oszczędności życia. Intensywna praca operacyjna, prowadzona od kilku miesięcy przez krakowskich kryminalnych, doprowadziła do zatrzymania kolejnej osoby zaangażowanej w ten proceder, 21-letniej mieszkanki województwa śląskiego.

Fałszywa policjantka wpadła w ręce stróżów prawa 9 sierpnia br. W zajmowanym przez nią mieszkaniu, funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli telefony komórkowe, a także potwierdzenia przelewów pieniędzy, które pokrzywdzeni powierzyli oszustce przeświadczeni, że chronią swoje środki finansowe.

Zgromadzony w toku postępowania materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 21-latce 3 zarzutów popełnienia i usiłowania oszustwa (art. 286 KK). Kobieta odpowie za wyłudzenie ponad 56 tys. zł, a także próby wyłudzenia kolejnych 14 tys. zł. Podejrzana przyznała się do stawianych zarzutów. Grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Krakowie / kp)

 

Powrót na górę strony