Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał popełnić samobójstwo na torach kolejowych. Teraz policjantom zawdzięcza życie

Data publikacji 14.08.2018

Funkcjonariusze Komisariatu Policji Wrocław-Leśnica otrzymali zgłoszenie wymagające natychmiastowych działań. Z informacji wynikało, że mężczyzna leży na torach i prawdopodobnie chce targnąć się na swoje życie. Policjanci błyskawicznie przystąpili do akcji i odnaleźli mężczyznę. Wsparcie, jakiego desperatowi udzielili funkcjonariusze, w tym spokojna rozmowa na temat jego problemów osobistych sprawiły, że mężczyzna odstąpił od swoich zamiarów. Na koniec podziękował mundurowym za ocalenie życia.

Tuż przed godziną 22.00 policjanci otrzymali zgłoszenie o leżącym na torach kolejowych mężczyźnie. Miał być widziany w rejonie wrocławskiej Leśnicy. Funkcjonariusze błyskawicznie pojawili się na miejscu i rozpoczęli jego poszukiwania. Już po chwili zauważyli leżącą w zaciemnionym miejscu sylwetkę człowieka. Młody mężczyzna na ich widok podniósł się. Funkcjonariusze poprosili desperata, by odszedł od torów, chcąc z nim spokojnie porozmawiać w bezpieczniejszym miejscu. 19-latek opowiedział policjantom o swoich problemach osobistych. Poinformował ich o tym, dlaczego chciał targnąć się na swoje życie. Funkcjonariusze z ogromną empatią podeszli do historii mężczyzny. Chwila rozmowy i udzielone wsparcie, podniosły mężczyznę na duchu. Wspólnie z funkcjonariuszami pojechał do szpitala na konsultacje. Policjanci jednak cały czas wspierali mężczyznę, a następnie przekazali pod opiekę lekarzy specjalistów. 19 - latek podziękował policjantom, że odszukali go na torach i oświadczył, że zawdzięcza im życie.

Funkcjonariusze podczas pełnionej służby niejednokrotnie muszą wykazać się umiejętnościami prowadzenia stanowczej rozmowy zarówno z agresywnym sprawcą przestępstwa, jak i spokojnego oraz pełnego empatii kontaktu z osobami pogrążonym w osobistym dramacie. Policjant rozpoczynający służbę nigdy nie wie, z jakimi interwencjami przyjdzie mu się w tym dniu zmierzyć. Najbardziej jednak budujące momenty to takie, w których po zakończonej służbie, można powiedzieć samemu sobie, że udało się pomóc człowiekowi będącemu w potrzebie.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony