Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za znieważenie, groźby, podżeganie do przestępstwa i kradzież z włamaniem

Data publikacji 15.08.2018

Policjanci zatrzymali 2 mężczyzn za znieważenie i kierowanie gróźb w kierunku interweniujących policjantów. Jeden z nich był do tego stopnia zuchwały, że namawiał kolegę, aby sam się okaleczył i oskarżył policjantów o stosowanie wobec niego przemocy. 31-latek odpowie zatem dodatkowo za podżeganie do popełnienia przestępstwa oraz kradzież z włamaniem, o którą jest podejrzewany.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj około godziny 14.00 na w Czeladzi przy ul. Szpitalnej. Załoga pogotowia ratunkowego poinformowała oficera dyżurnego będzińskiej komendy o znalezieniu broni przy badanym mężczyźnie, któremu udzielano pomocy medycznej.

Po przybyciu policjantów na miejsce okazało się, że badany 21- latek uciekł z karetki pogotowia. W ucieczce pomógł mu jego o 10 lat starszy kolega. Policjanci zabezpieczyli znalezisko i rozpoczęli poszukiwania mężczyzn. Zauważyli ich na jednej z czeladzkich ulic. Podczas legitymowania okazało się, że starszy z nich jest osobą podejrzaną o dokonanie kradzieży z włamaniem na ternie Czeladzi.

Podczas wykonywania czynności służbowych, mężczyźni byli agresywni, obrażali, wyzywali i grozili policjantom śmiercią. 31-latek był do tego stopnia zuchwały, że w trakcie doprowadzenia namawiał swojego kolegę, by ten sam się okaleczył i winą za doznane urazy obciążył policjantów, zaskarżając ich w prokuraturze.

Za popełnione przestępstwa agresorzy niebawem staną przed sądem, gdzie zostanie im wymierzona stosowna kara.

(KWP w Katowicach / mg)

Powrót na górę strony