Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Biała Podl.: Poszukiwany 11 listami gończymi ukrywał się na Ukrainie

Data publikacji 19.08.2018

Kryminalni z bialskiej komendy ustalili miejsce pobytu 34-letniego mieszkańca gm. Sławatycze. Mężczyzna poszukiwany był m.in. 11 listami gończymi. Łącznie do odbycia ma karę ponad 16 lat pozbawienia wolności. Przed organami ścigania ukrywał się na terenie Ukrainy. Dzięki międzynarodowej współpracy w miniony piątek trafił do Zakładu Karnego.

Policjanci z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej ustalili miejsce pobytu 34-letniego mieszkańca gm. Sławatycze. Na mężczyznę wydano 21 podstaw prawnych, z czego 11 to listy gończe, za przestępstwa  przeciwko mieniu, wiarygodności dokumentów, zdrowiu i życiu oraz narkotykowe, wydane przez organy na terenie całego kraju.

Policjanci wykonali żmudną pracę, by ustalić miejsce pobytu mężczyzny, tym bardziej, że ukrywał się przed organami ścigania na terenie Ukrainy.

W sprawie tej prowadzone były poszukiwania międzynarodowe kanałem Interpolu. Dzięki tej współpracy mężczyzna został zatrzymany.

W areszcie na terenie Ukrainy oczekiwał na ekstradycję. W miniony piątek trafił do Zakładu Karnego. Łącznie do odbycia ma karę ponad 16 lat pozbawienia wolności.

BSP

Powrót na górę strony