Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ludzkie życie ratujemy na wszelkie sposoby! Policjanci oddali krew

Data publikacji 21.08.2018

100 litrów krwi na 100-lecie Odzyskania Niepodległej POLSKI! To szczytna akcja, w której udział bierze wschowska Policja. Wszystko po to, aby w setny jubileusz wolnej Polski uzbierać 100 litrów tego niezwykle ważnego płynu. Mundurowi oddający honorowo krew jednomyślnie podkreślają, że jest to forma służby na rzecz społeczeństwa i podziękowanie minionym pokoleniom, które walczyły za naszą wolność i niepodległość.

Już w listopadzie świętować będziemy 100-lecie Odzyskania Niepodległości. Wschowska policja chcąc podkreślić rangę tego wydarzenia od ubiegłego roku ruszyła ze zbiórką krwi pod hasłem przewodnim „100 litrów krwi na 100-lecie Niepodległej POLSKI”. Akcję mundurowych prężnie wspierają mieszkańcy powiatu wschowskiego, przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb, którzy doskonale wiedzą, że jedynie człowiek jest źródłem tego wspaniałego leku. Mając świadomość, że nasza krew może uratować ludzkie życie, śmiało siadamy na fotelach mobilnego punktu poboru krwi. Wszystkich którzy chcą pomagać w ratowaniu zdrowia i życia zapraszamy na kolejną zbiórkę, która odbędzie się 24 października (wtorek) o godz. 9.00 przed siedzibę Komendy Powiatowej Policji we Wschowie. W dzisiejszej zbiórce uczestniczyło 20 osób.

Dziękujemy wszystkim osobom, które odwiedziły Mobilny Punkt Poboru Krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze.

 

Źródło: podkom. Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

 

Powrót na górę strony