Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant wspiął się po piorunochronie, aby ratować starszą kobietę

Data publikacji 23.08.2018

Lubińscy policjanci, powiadomieni przez czujną sąsiadkę poszkodowanej, pomogli 74-letniej mieszkance, która zasłabła w swoim mieszkaniu. Kobieta nie mogła się ruszać, a drzwi do jej mieszkania były zamknięte. Jeden z funkcjonariuszy postanowił wspiąć się po piorunochronie, aby jak najszybciej dotrzeć do starszej pani i udzielić jej niezbędnej pomocy. Na miejsce przybył wezwany zespół pogotowia, który zaopiekował się seniorką.

Dzięki prawidłowej postawie mieszkanki Lubina i skuteczności lubińskich policjantów, kolejny raz  starsza osoba otrzymała na czas niezbędną pomoc. Do zdarzenia doszło na jednym z osiedli na terenie miasta. Dyżurny otrzymał zgłoszenie od zatroskanej kobiety, z którego wynikało, że w jednym mieszkań słychać wołanie o pomoc. Na miejsce niezwłocznie udał się patrol z wydziału prewencji. Policjanci nawiązali kontakt przez drzwi z potrzebującą pomocy starszą kobietą. Sytuacja wymagała od funkcjonariuszy szybkości działania, gdyż ustalili, że poszkodowana choruje na serce, przewróciła się i nie może się ruszyć.

Jeden z funkcjonariuszy postanowił więc, że wejdzie do mieszkania przez balkon. Aby tam dotrzeć musiał wspiąć się po piorunochronie. Szybko dotarł do leżącej na podłodze kobiety. Policjant natychmiast udzielił pomocy starszej pani. Następnie schorowana 74-latka trafiła pod opiekę lekarza.

(KWP we Wrocłąwiu / kp)

 

Powrót na górę strony