Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli rodzicom odnaleźć 5-latka, który się zagubił

Data publikacji 23.08.2018

Ze zgłoszenia, które otrzymali wrocławscy policjanci wynikało, że dziecko prawdopodobnie wyszło z domu i nie wiadomo gdzie teraz przebywa. Funkcjonariusze natychmiast zajęli się sprawą. Kilkanaście minut później podczas prowadzonych poszukiwań, jeden z policjantów usłyszał głos dziecka docierający z tyłu posesji. Jak się okazało, był tam teren zamknięty dla zwierząt a chłopiec szukając taty, wszedł za płyty oparte o płot. Dzięki szybkiej reakcji rodziców i natychmiastowemu powiadomieniu policjantów, 5-latek został odnaleziony cały i zdrowy. Bezpieczny trafił w objęcia matki.

Policjanci z komisariatu w Sobótce otrzymali informację o zaginięciu 5-letniego chłopca. Ze zgłoszenia wynikało, że wcześniej rodzice sami próbowali znaleźć syna. Szukali go w domu i na posesji, jednak dziecka nigdzie nie było. Na miejsce natychmiast pojechali funkcjonariusze, którzy od razu rozpoczęli poszukiwania chłopca. Policjanci bardzo dokładnie sprawdzali każde miejsce i pomieszczenie, gdzie dziecko mogło wejść, schować się albo mieć problemy z wyjściem. Podczas poszukiwań głośno wołali chłopca.

Po kilkunastu minutach, jeden z funkcjonariuszy usłyszał głos dziecka docierający z tyłu posesji. Jak się okazało, był tam teren zamknięty dla zwierząt. Policjanci z rodzicami szybko podbiegli do ogrodzenia, wołając jednocześnie jego imię. Chłopiec po chwili odezwał się głośniej i wychylił głowę. Wtedy okazało się, że wszedł on za drewniane i metalowe płyty oparte o płot i bał się wyjść. Mówił, że zgubił się szukając taty i dziadka. Bezpieczny trafił w objęcia matki.

Później policjanci z rodzicami sprawdzili, czy nic mu się nie stało. Chłopiec był wystraszony, ale cały i zdrowy. Po chwili uśmiechnięty bawił się już normalnie zabawkami.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony